2025.04.13. – „Matériák” – Maszkok és fejek

2025.04.13. – „Matériák” – Maszkok és fejek

46 000 Ft

Elfogyott

Oktató Székács Zoltán festőművész, keramikus
Kurzus időtartama 10.00-18.00 /egy óra ebédszünettel/
Előképzettség Nem szükséges
Részvételi díj 46 000 Ft
Hallgatói kedvezménnyel 42 000 Ft

Elfogyott

Leírás

Miről szól a kurzus, kiknek ajánljuk?

Milyen módon kapcsolódik össze a modern és absztrakt festészet fej és arc ábrázolása az ősi fej és maszk felfogásokkal?
A fej ábrázolások a művészetben örök témának számítanak. Megszámlálhatatlan példát találhatunk rá. Mégis teszünk egy próbát, hogy valamennyire leszűkítsük ezt a végtelen történetet.

Az általunk kiválasztott területek nem a naturalista vagy realista ábrázolásmódok, hanem éppen hogy azok az absztrakt művészeti megközelítések, amelyek az ősi és törzsi művészeti formákból nőttek ki, és melyeknek kiindulópontja elsősorban az ősi, – totemisztikus művészet.

A modern művészet legnagyobb alakjai Picasso, Miro, Braque, Modigliani és még sokan mások, előszeretettel alkalmazták ezeket a formákat. Szinte mindegyik műteremben megtalálhatók voltak a különböző maszkok, afrikai és távol keleti totemek, faragott ősi szobrok. Ezek elementáris erejű, de végtelenül egyszerűen megfogalmazott munkák, amelyek nagy hatással voltak a XX. század művészetére.

Az absztrakt festészet valahol ugyanígy leegyszerűsíti a formákat, sokszor egy sziluettel, egy fény árnyék hatással, egy folttal, néhány színnel vagy egy vonalrajzzal is ki tudjuk fejezni magunkat.
Ezen a kurzuson megismerkedhetünk különböző egyedi technikákkal és ehhez a különleges anyagok tárháza áll rendelkezésünkre: a matériás és struktúrás paszták, a repedő anyagok, a kollázsok és az akril festékek széles skálája.
A kurzust Székács Zoltán festőművész egyedi technikái iránt érdeklődőknek, kezdőknek és haladóknak egyaránt ajánljuk.

Részletes tematika

Célunk valamennyi résztvevőnk személyes képességeinek, kreativitásának, egyéni látásmódjának kibontakoztatása. Oktatóink rugalmasan figyelembe veszik az egyéni és csoportos igényeket, és ahhoz alkalmazkodva módosíthatják a tematikát. Az alábbi táblázat napi bontásban tartalmazza a témákat, tevékenységeket.

Nap Téma Tevékenység
délelőtt

10.00-13.00

Bevezető

Prezentáció

Alapozás és festés

Ismerkedés az anyagokkal:

  • Vetítés:  inspirációk a kortárs festészetből
  • Elméleti és anyagismeretek áttekintése
  • A felhasználandó színek és anyagok bemutatása,
  • Előkészülés a munkához : ALAPOZÁS – falemezen.
  • A szükséges anyagok előkészítése:  a színek kiválasztása, a  matériás és struktúrás masszák bekeverése, kollázsok kiválasztása

Prezentáció :

  • A kikevert és előkészített anyagokat hogyan használjuk, képépítési és festési technikák bemutatása

Festési munka:

  • A kurzust vezető festőművésszel egyeztetve, a kompozíciók megbeszélése után mindenki önállóan dolgozik. Közben lehetőség van a különböző anyagokkal, más és más faktúrákkal való kísérletezésre,  illetve más és más effektek kipróbálására. Az eljárásokhoz használhatunk ecseteket, spaklikat, pecséteket, dúcokat, hengereket és különböző karcoló eszközöket is. Ragaszthatunk kollázsokat,  használhatunk matériás és struktúrás pasztát, repedő anyagokat.
13.00-14.00 Ebédszünet
délután

14.00-18.00

A festmény fejlesztése

Folyamatos konzultáció

A képek befejezése

  • Az elkezdett, falemezre készített képek folytatása – 20×20 – 30×30 közötti méretekben.
  • Közben folyamatos konzultáció a festőművész tanárral, több technika megismerése és a gyakorlatban való kipróbálása.
  • A délelőtt vetített és bemutatott témák továbbgondolása, a festmények fejlesztése.
  • A vázlatok alapján és az eddig elsajátított technikákkal önálló munkák elkezdése, nagyobb, 50×50 méretben is.

A nap folyamán a  kísérletezés és az alkotás  örömén kívül, egy nagyobb és egy kisebb munka befejezhetően elkészülhet.

A nap végén közös kipakolás, értékelés, korrektúra.

A kurzusok időpontváltozásának jogát fenntartjuk, az esetleges változásokról, órapótlásról hallgatóinkat haladéktalanul értesítjük.

Milyen szintű kurzus, milyen tapasztalat szükséges a kurzus elvégzéséhez?

Ez egy művészi szintű tanfolyam, Székács Zoltán festőművész vezetésével. Egy napos kurzusunk kezdőknek és haladóknak egyaránt szól, nagy segítséget és jártasságot biztosít   a színelmélet vagy a kompozíció témákban. A kurzus lehetőséget ad az alapismeretek átadására is, ugyanakkor egyéni felkészültségtől függően minden résztvevő meg fogja találni a neki legmegfelelőbb technikát, amelynek segítségével rövid idő alatt kész alkotásokat képes létrehozni.

A hétvégi kurzuson aktív kísérletezés folyik, melynek során felszabadulnak a belső kreatív energiák, a tudatalatti késztetések és készségek, és egyedi, néha meglepően kvalitásos műalkotások születnek.

Milyen témák, ismeretek felfedezésére hívjuk?

A hétvégi intenzív kurzus több technikai eljárás megismerését tűzi ki célul.  A matériás és struktúrás paszták, a repedő anyagok, a kollázsok és az akril festékekkel  festett képek professzionális létrehozásába nyerhetünk betekintést.  Mindezt Székács Zoltán speciális technikái és műhelytitkainak megismerése teszik még izgalmasabbá. Az alkotás során kollázsokkal is gazdagíthatjuk a képeinket. Kísérletezhetünk kedvünkre, játszhatunk az anyagokkal. Megtalálhatjuk azt a technikát, kifejezésmódot amelyik nekünk a legalkalmasabb.

Oktató

Milyen támogatást nyújtunk önnek a kurzus során?

A kiscsoport (minimum 7, maximum 12 fő) keretein belül egyéni támogatást nyújtunk a technikai ismeretek, műhely titkok elsajátításához. Az önálló alkotó munka során  oktatónk személyre szabottan ad korrekciót, tanácsokat.

A legfeljebb 12 fős létszámú csoportos foglalkozás lehetőséget biztosít a személyes kapcsolatok kialakítására, kialakulására. Fontos kérdés a “Hogyan tovább?”,  továbbfejlesztési javaslatokat kapsz a félkész munkáidra is. Ha pályázatokra, kiállításra készülsz, segítséget kaphatsz a foglalkozást vezető tanártól  az anyag kiválogatására, zsűrizésére is.

Milyen további lehetőségeket ajánlunk Önnek?

Hasonló vagy más témakörre épített kurzusainkról tájékozódjon honlapunkon! Konkrét, személyes céljai megvalósításához konzultáljon az oktatójával vagy az Academy vezetőjével.

További információk

Előképzettség

Nem szükséges

Kurzus időtartama

10.00-18.00 /egy óra ebédszünettel/

Részvételi díj, kedvezmények

• Teljes részvétel díj: 46 000 Ft
• Hallgatói kedvezményes részvételi díj: 42 000 Ft
• Páros jelentkezés vagy több hétvégi kurzusra való jelentkezés esetén kérjen egyedi ajánlatot elérhetőségeinken

A kedvezmények egymással nem vonhatók össze.

A fizetés ütemezése

Két részletben kérjük a részvételi díj megfizetését:
• 15 000 Ft foglalási díj – jelentkezéskor esedékes, a foglalási díj beérkezési sorrendjében történik a helyfoglalás
• 31 000 Ft vagy a kedvezménnyel csökkentett fennmaradó összeg – a minimum létszám jelentkezését követően, legkésőbb a kurzus kezdete előtt két munkanappal átutalással vagy a helyszínen, a kurzus napján készpénzben kérjük befizetni, a választásod szerint. Ennek esedékességéről e-mailen küldünk értesítést.

A kurzusok kizárólag kiscsoportban, 7-12 fővel kerülnek megszervezésre. A minimális létszám jelentkezését követően esedékes a teljes részvételi díj befizetése. Amennyiben a kurzus nem indul el, úgy kérésedre a befizetett foglalási díjat visszafizetjük, vagy másik kurzusra való jelentkezéshez felhasználhatod.

Mit tartalmaz az ár?

• Magas színvonalú oktatás tapasztalt, kvalitásos művész vezetésével
• Kizárólag kiscsoportban történik az oktatás (minimum 7, maximum 12 fő).
• Minden művészeti alapanyagot és eszközt biztosítunk, az alkotásokat a kurzus végén a résztvevők hazavihetik.
• Oktatási anyagok, segédletek
• Kényelmes infrastruktúra: Igény szerint kötényt, könyök védőt biztosítunk. A résztvevőknek a frissítők, kávé, tea, ásványvíz fogyasztása korlátlan.
• A kurzuson két farostlemez kép készíthető. (Méretek: 30×30–50×50). Az alkotásokat a kurzus végén a résztvevők hazavihetik.

Bővebb információ

Bővebb információért bátran keress bennünket! Oktatóinkkal való személyes találkozáshoz, konzultációhoz, kérjük, egyeztess velünk időpontot elérhetőségeinken!
Tel.: +36 70 432 6481
E-mail: info@modulartacademy.hu

Kurzus helyszíne

Modul Art Academy – 1112 Budapest, Cirmos u. 8. tetőtér

Go to Top